Bonta-kun

Bonta-kun: A valóság
Bonta-kun karakterét egy japán gyermekoktató sorozat, a Dekirukana kedves és szeretnivaló mackója, Gonta-kun ihlette.



Bonta-kun: A Full Metal Panic! világában
A Bonta-kun eredetileg egy játékgyártó cég termékcsaládja volt 15 évvel ezelőttről. A gyártó annyira rajongott művéért, hogy még egy saját gyereksorozatot is indított "Bonta-kun of FumoFumo Valley" címmel, igaz csupán 8 epizódot élt meg. Ennek ellenére nem volt népszerűtlen, megfelelő nézettségi rátával és a mai színvonalhoz képest is magas gyártási minőséggel rendelkezett. Különösen a harmadik epizód, ahogyan Bonta-kun kitért egy köteg rakéta elől vált híressé az otakuk között, mint a "a legendás 5 másodperc". A magas norma azonban megölte az animét: a termelési ütemterv és a költségvetés csődbe vitte a játékgyártót, így a show is lekerült a műsorról. Néhány évvel később a jogokat megöröklő cég is tönkrement és a licenc a levegőben lógott, míg egy nerimai tofu üzlet vezetője fel nem vásárolta azt a szokásos hosszú jogi procedúrák után. A bolt tulajdonosa olyan nagylelkűnek bizonyult, hogy kijelentette nem fog beleavatkozni a Bonta-kun rajongók semmilyen aktivitásába. Ennek köszönhetően a fanok évenként megrendezhetik találkozójukat, ahol Bonta-jelmezben élvezhetik a tofut, mert természetesen a jogtulajdonos is mindig felállít ott egy standot. Érdekesség még, hogy az animéből ismert híres vidámpark némiképp kizsákmányolta ezt az örökséget ugyanis a szerzői jogok megvétele nélkül használta fel Bonta-kunt reklámarcként.


Bonta-kun: A fegyver
Sousuke a vidámparkból lopott Bonta-kun jelmezt továbbfejlesztette és egy miniatűr Arm Slave-t hozott létre belőle. Képességei közé tartozik a golyóálló védelem, a monitorok és vizuális szenzorok által biztosított széles látótér, továbbá az összes kézifegyver alkalmazhatósága. Az öltözetben rejlő lehetőségeken felbuzdulva tömeggyártásba kezdett, azonban csak a Miami, Florida Rendőrkapitányság vásárolt fel néhány darabot, a többi Sousuke nyakán maradt. Az előítéletekkel ellentétben a jelmezek nagy sikert arattak a bevetéseken. Egyetlen hibája, hogy a külső hangszórón csak a Bonta-kunra jellemző "fumo-fumo" nyelven lehet beszélni különben az egész rendszer kikapcsol, emiatt Sousuke általában Kaname tolmácsolására kényszerül (aki némi idő után már fülhallgató nélkül is megértette ezt a furcsa nyelvet).


Bonta-kun: Maci vagy hörcsög?
Bonta-kun amilyen hírhedt olyan rejtélyes figura. A legtöbben plüssmacinak írják, de szerintem akkor is hörcsög. Összegyűjtöttem néhány bizonyítékot, ami alátámasztja az állításom, de ez is csak egy elmélet szóval, ha valaki beszélgető viszonyban van Gatou Shoujival és kiderülne, hogy tévedtem kérem szóljon.
Először is itt egy összehasonlítás, ahol egy hagyományos plüss maci és Bonta-kun közti különbségeket emelem ki:

A másik bizonyíték Kaname hörcsöge, szerintem nem lehet véletlen mivel az első részben rögtön ezután került elő a Bonta-kunos plüss.
Végül pedig a wikipedián is "yellow mouse"-nak van írva, jó ez se hörcsög, de közelebb áll hozzá, mint a maci.


Bonta-kun: Szinkron
Sokan panaszkodtak, hogy milyen rossz Bonta-kun magyar hangja, olyan mintha kiherélték volna... Nekem tetszik a magyar is, azt viszont el kell ismernem, hogy a japán tényleg jobb. De vajon észrevette e valaki, hogy Bonta-kun hangja mennyire hasonlít Kennyére a South Parkból? Nem véletlen mivel mindkettejüknek Markovics Tamás adta a magyar hangját.