Vegyes

A Tuatha de Daanan a kelta népmesékből származik. Egy néptörzset takart, akik magas intelligenciával, fejlett technológiával és némi varázserővel rendelkeztek. Megszállták Írországot, majd a föld alá mentek, ahol ma is tartózkodnak.

A Mithril J.R.R. Tolkien Gyűrűk Ura című regényéből származik, ahol Frodo páncélja ebből a különleges ezüstből készült, ami erősebb az acélnál mégis könnyű.

Az Amalgam szintén egy képzeletbeli fém, higanyötvözet, amit fogtömésre használtak, de maró tulajdonsága miatt az összes többi fémet képes tönkretenni - köztük a mithrilt is.

Sousuke, Mao és Kurz természetesen AS-eikkel együtt választható karakterekként jelennek meg a Super Robot Wars Judgment nevezetű anime/mecha crossover játékban.

Mardukas sapkáján a Turbulent S87 HMS felirat látható, ami egy létező brit tengeralattjáróra utal.

Kaname szinkronhangja a magyar (Molnár Ilona) és japán (Satsuki Yukino) verzióban is megegyezik az Inuyashában szereplő Higurashi Kagome-éval.

Full Metal Panic!
1. rész:
Sousuke bemutatkozása közben azt mondja "Sagara, Sousuke Sagara" amolyan "Bond, James Bond" stílusban.


Amikor Mao elkezdi mutogtani Sousukénak mi érdekli a mai japán fiatalokat az egyik magazin címlapján Lina Inverse tűnik fel.

6. rész:
A történet amit Kaname mesélt egy 1969-es film volt a Butch Cassidy és a Sundance kölyök.

8. rész:

Kaname feje fölött a poszteren "FullMetal" felirat látható, ami némi önreklámra utal.

13. rész:
Kurz megkérdezte Melissát, hogy hallott e már Miyamoto Musashiról. Valószínűleg Musashi hírhedt 1612 párbajára gondolt, amit Ganryuu szigetén Sasaki Kojirouval vívott. A legenda szerint Musashi 3 óra késéssel érkezett, hogy felbosszantsa ellenfelét.

A Mithril Indiai Óceán Osztaga és a köréjük épült epizódok teljesen eredetiek és kizárólag az animében láthatók.

Az előzetes zenéje a The A-Team című tv sorozat főcímzenéjének paródiája.

Full Metal Panic? Fumoffu

Bonta-kun a Dekiru Kana híres gyermek oktató sorozat szereplőjét, Gonta-kunt parodizálja.

A japán kultúrában egy összecsukható legyező a rakugo művészetében a komikus helyzetek hangsúlyozására szokták használni. Az animében Hayashimizu használja folyton ezt a technikát.

Wakana Youko rendőrnő hangját Hiramatsu Akiko adja, aki egy másik rendőrnőről a You're Under Arrest Kobayakawa Miyukijáról híresült el. A hasonlóság iróniája, hogy míg Wakana agresszív és veszélyes, Miyuki nyugodt, megfontolt és okos.

3. rész:
Suikawari egy tipikus japán nyári játék, ahol az egyik embernek bekötött szemmel kell feltörnie ütőjével egy görögdinnyét.

A tengerparti kaland során betekintést nyerhetünk Hayashimizu tág érdeklődési körébe olvasmányain keresztül:

#1 Machiavelli - A Fejedelem

Politikai értekezés az állam feladatairól. Számot vet azzal az igénnyel, hogy egy államot a mindenkori adott realitásokkal számolva, a vágyakat, a célokat, lehetőségeket, kilátásokat, fogyatékosságokat és hibákat egyaránt mérlegelve kell és szabad csak kormányozni.

#2 Thomas Mann - Halál Velencében

A történet egy íróról szól, aki Velencébe látogatva megbetegszik. Betegeskedése során szembekerül életének kettősége miszerint a logika vagy a szenvedély útját kövesse.



#3 Michel Houellebecq - Az Alapvető Részecskék

Regény, ami két féltestvérről, Michelről és Brunoról szól, továbbá mentális küzelmükről a modern társadalomban betöltött helyzetükkel szemben.



#4 Ihara Saikaku - Öt nő, akik szerették a szerelmet

Erotikus történet, öt nőről és tiltott szexuális életükről.





#5 Masanobu Fukuoka - Az Egy-Szalmaszál Forradalom

Mezőgazdasági filozófiai könyv miszerint az embereknek nem kellene beleavatkozniuk a természet körforgásába.





Amikor Sousuke Washio felé lő egy gránátot, a férfi lassított felvétel közben egy jellegzetes mozdulattal kerüli ki azt, ami a Mátrixból származik.

A második őr, Samejima látványos bemutatót tart kardforgatási technikájából, ami Az elveszett frigyláda fosztogatói című film iránti hódolatot fejezi ki. Sousuke ugyanazt válaszolja, mint a filmben Indiana Jones majd fegyverével könnyedén hatástalanítja a férfit.

Washio kalapdobálási technikája Oddjobtól, a Goldfinger testőrétől származik.

4. rész:
Az első felének címe "Hamburger Hill" egy vietnámi csatatérre utal, ahol 1961-ben 700-an haltak meg és 370-en sérültek meg.

6. rész:
Oonuki úr a nagy kiborulása előtt elmeséli, hogy halát egy híres francia színésznőről Catherine-nak nevezte el. Valószínűleg Catherine Deneuve-re utalt.

Oonuki úr félelmetes vigyora Jack Nicholson alakításra emlékeztet a Ragyogás című filmből.

7. rész:
A rögbicsapat tréningje során Sousuke inzultálási módszere a Full Metal Jacket című film egyik jelentére hasonlít. Szintén onnan származik mikor a fiúk kedvesükként simogatják és becézgetik labdáikat.

Amikor Sousuke terrorizálja a rögbicsapat tagjait az egyikük kedvenc idolját említi. A neve Miki Matsuura, ami a Marmalade Boy két karakterének Miki Koishikawa és Yuu Matsuura nevének összevonása.

8. rész:
Furcsamód a Tessa köré épülő két epizód, nem az eredeti regényekből lett átvéve, hanem pont fordítva!

A jelenet mikor Tessa békésen zuhanyzik, majd hirtelen Bonta-kun egy banánnal tör az életére kettős jelentéssel bír. Egyrészt a klasszikus horrorfilm a Psycho előtti hódolatot fejezi ki, másrészt a banán a Monty Python Repülő Cirkuszából származik, ami Gatou Shouji nagy kedvence.

9. rész:
Amikor Kazama tudatalattija felébred és elméjén egy bugyi képe villan át, majd emberfeletti képességekkel jut át Sousuke csapdáin a Mobile Suit Gundam SEED-re utal. Kiáltása, hogy "Látom az ellenséget!" az eredeti Mobile Suit Gundamből származik.

10. rész:
Mikor a Mikihara banda ismét Kanaméba köt bele megfenyegeti őket, hogyha háromszor belefúj a sípjába ismét előbukkan Bonta-kun. Ez a motívum Osamu Tezuka klasszikus Ambassador Magma című történetére utal.

Sousuke a Mikihara banda kiképzése során a lábuk alá lő és azt mondja, hogy ez az ellenségük kedvenc fegyvere és jegyezzék meg a hangját, ami egy Clint Eastwood filmre, a Halálhágóra utal.

11. rész: A tank, amit Sousuke választott az idős néni unokájának egy M1-es Leopard modellje.

12. rész:
A tombolahúzás során Tsubaki cetlijén az "Atatatatatatatatata" felirat áll, ami a Hokuto no Ken egyik karakterének jellgzetes csatakiáltása.

Full Metal Panic! - The Second Raid

3. rész:

A TV-ben látható pókemberhez hasonló figura Kumodoshin, amerikai rokonához hasonlóan szintén a rosszfiúk ellen harcol.

Az Epimenidész-paradoxon filozófiájában mondják ki, hogy "Minden krétai hazudik". Ez a taktika menti meg a Mithril csapatát mikor Vincent Blueno elárulja őket.

A Gates által énekelt dal Franz Schubert híres műve az Ave Maria.

6. rész:

A fodrászszalon előtt megpillantható Misa, Light, L és Light apukája a Death Note-ból.


Gates nemiszervét takarva halványan látható az AIR-ből ismeretes lajhár plüss.


Egy burkolt Audi és Lipton reklám.

OVA:

A Grousseaux által nézett anime a Future Boy Conan és a Detective Conan egyvelege.